Menu
Slider

OM azonosító: 203069
5540. Szarvas,
Vajda Péter utca 20.
Telefon: 66/514-890
Fax: 66/312-988
Email: szarvas@gyszc.hu
      info@szvki.hu

Idén október 25-én kilencedik alkalommal megrendezett Székely Kupa kispályás labdarúgó tornán 6 középiskolás csapat versengett a kupáért, az érmekért és a különdíjakért.

A Gyulai Szakképzési Centrum iskolái közül képviseltette magát: az Ady Endre-Bay Zoltán Szakgimnázium és Szakközépiskola Sarkadról, a Harruckern János Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Gyuláról, a Kossuth Lajos Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Orosházáról, a Szigeti Endre Szakgimnázium és Szakközépiskola Szeghalomról, a házigazda Székely Mihály Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium csapata mellett. Évek óta résztvevője a Székely Kupának a szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium csapata is.

Az ünnepélyes megnyitón Ozsváth Zsuzsanna igazgató asszony köszöntötte a csapatokat, majd egy „Hajrá Székely” –el kívánt sportszerű küzdelmeket. Bencsik János a versenybíróság elnöki ismertette a sorsolás eredményét, a lebonyolítás menetét.

A hat csapat két hármas csoportban kezdte meg a küzdelmeket Oravecz József játékvezető felügyelete mellett. A helyosztó mérkőzés után iskolánk csapata a bronzéremért vívott meccsen legyőzte a szeghalmi iskola csapatát.

Már a csoportmérkőzések során is voltak izgalmak, szoros mérkőzések, de az igazi csatát a végső győzelemért az orosházi Kossuth Lajos Szakgimnázium és Szakközépiskola és a szarvasi a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium csapata vívta.

A rendes játékidő a tavalyi évhez hasonlóan döntetlen eredményt hozott, így ismét büntetető rúgásokkal dőlt el a kupa sorsa.  Az izgalmas végjátékból a szarvasiak kerültek ki győztesen.

A csapatkapitány boldogan vette át a kupát Ozsváth Zsuzsanna igazgatóasszonytól.

A torna végeredménye:   

  1. Vajda Péter Evangélikus Gimnázium (Szarvas)
  2. Kossuth Lajos Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (Orosháza)
  3. Székely Mihály Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (Szarvas)
  4. Szigeti Endre Szakgimnázium és Szakközépiskola (Szeghalom)
  5. Harruckern János Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium (Gyula)
  6. Ady Endre-Bay Zoltán Szakgimnázium és Szakközépiskola (Sarkad)

Különdíjat kapott: a legtechnikásabb játékos, Szebegyinszki Robin, a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium tanulója. A legjobb kapus az orosházi Marunák Levente lett, a gólkirályi címet pedig a székelyes Urbancsok Ákos kapta.

A Székely Kupa kispályás labdarúgó torna már hagyományosan egy közös ebéddel zárult. Köszönetet mondunk Bencsik Jánosnak, aki a versenybíróság elnöke volt, valamint Oravecz Józsefnek a mérkőzések vezetéséért. A rendezvényt iskolánk mellett a Székely Mihály Szakképzésért Alapítvány támogatta, melyet ezúton is köszönünk.

Kereszturszky János az Iskolai Sportkör vezetője

MENŰ

Menu
Arrow
Arrow
Slider

Továbbtanulási lehetőségek

Online olvasóik:

Oldalainkat 74 vendég és 0 tag böngészi

001310230
Ma
Tegnap
Héten
Hónapban
Összesen
1397
1467
5244
28920
1310230
Your IP: 3.80.224.52
2019-04-18 22:49

Érettségi és szakmai vizsga 2019. május-június

Statisztika

Látogatók
232
Cikkek
253
Cikkmegtekintések találatai
409727

Go to top

Copyright © 2011 GySzC Székely Mihály Szakképző Iskolája és Kollégiuma
Cím: 5540 Szarvas, Vajda Péter u. 20. Telefon: 66/514-890 Fax: 66/312-988