Menu
Slider

Fodrász szakmai bemutató és továbbképzés intézményünkben

2018. november 6-án intézményünk (GYSZC Székely Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Szarvas) szépészet ágazat munkaközössége a Lisap cég támogatásával továbbképzéssel összekötött fodrász szakmai bemutatót szervezett. 

A rendezvénynek iskolánk könyvtára adott otthont, ahol 10.00 – 14.00 óra között rendkívül látványos, a tanulók szakmai elhivatottságát erősítő előadás/foglalkozás részesei lehettünk.

Az idei év témája a megunhatatlan szőkítés, hajfestés és a mai divatos árnyalás volt, melyek igen nagy szakértelmet és odafigyelést igénylő munkafolyamatok. Fortélyaikat Antal Renáta, a Lisap oktató fodrásza mutatta be a jelenlévőknek. (Témák: szőkítési eljárások, alapanyagok bemutatása; árnyalatok aktuális trendjének bemutatása Lisaplex Filter Color).

Napjainkban sajnos sok esetben szembesül a szakember fejbőr, illetve hajszálproblémákkal. Ezen a napon ebben a témában is elmélyedhettünk Tamási Erika hajgyógyász segítségével. A szépészet ágazat tanulói e terület jó néhány műveletét figyelhették meg. (Témák: hajas fejbőr problémák kezelésének lehetőségei; hajgyógyászat Keraplant).

Tanulóink gyakorlati ismeretei bővültek a nap folyamán, hiszen korszerű eljárásokat ismerhettek meg. A bemutató interaktív volt, diákjaink aktív részvételével zajlott. Az érdeklődő fodrász szakembereket is szívesen fogadta – az előző bemutatókhoz hasonlóan – intézményünk, akik szintén pozitívan nyilatkoztak a látottakról.

Bízunk benne, hogy 6. alkalommal is sikerül majd hasonló hangulatú, rendkívül tartalmas rendezvényt szervezni, ezzel is erősítve diákjaink szakmai elkötelezettségét és jövőképét, hogy alapos felkészültséggel, kitartással tudjanak helyt állni a munka világában.

Takács Judit szakoktató

MENŰ

Menu

Továbbtanulási lehetőségek

Online olvasóik:

Oldalainkat 355 vendég és 0 tag böngészi

001479160
Ma
Tegnap
Héten
Hónapban
Összesen
566
1423
6503
29581
1479160
Your IP: 18.209.104.7
2019-07-19 08:32

Statisztika

Látogatók
1
Cikkek
270
Cikkmegtekintések találatai
448731

Go to top

Copyright © 2011 GySzC Székely Mihály Szakképző Iskolája és Kollégiuma
Cím: 5540 Szarvas, Vajda Péter u. 20. Telefon: 66/514-890 Fax: 66/312-988