Menu
Slider

OM azonosító: 203069
5540. Szarvas,
Vajda Péter utca 20.
Telefon: 66/514-890
Fax: 66/312-988
Email: szarvas@gyszc.hu
      info@szvki.hu

Intézményünk (GYSZC Székely Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma) diákjai február 27-én tartották meg idei kollégiumi farsangi rendezvényüket, a kolesz nagytanulójában, újból nagy sikerrel.

Minden évben nagy ötletelés előzi meg a farsangot, miután a jelmezes programok ma már nemigen népszerűek. A tavalyi jól sikerült vetélkedő után az idén, egy, a diákok által kitalált és előadott jelenet adta az alapot. Fazekas Mihály: Ludas Matyi c. közismert és közkedvelt történetét dolgozták fel sok mai szófordulattal, újszerű elemmel.

A Történet Kósa Judit tanárnő nagyszerű rendezésében és moderálásával, Deák Botond címszereplésével, és Tóth Mihály nagyszerű Döbrögi alakításával varázsolt sok-sok derűt a diákok arcára. A darab minden szereplője kiváló alakítása arra hívta fel a figyelmünket, hogy diákjaink nem akármilyen színészi produktumra képesek, tehát a hétköznapokban előadott alakításaik sem lehet csupán a véletlen műve.

A darab további szereplői: Berecki Róbert, Hérán Barbi, Szekretár Csaba, Kocsis Dorottya, Osztreluczki Márton, Szilágyi Kornélia, Darók Zoli és Berényi Beatrix voltak, valamennyien remek teljesítményt nyújtottak.

A sok nevetést tovább fokozta a mindenki számára meglepetésként megjelenő produkció, két munkatársunk zenés bohóc száma. Kovács Jánosné Ágika és Papp Sándorné Editke jelmeze olyan tökéletes volt, hogy jó ideig senki sem ismerte fel őket.

Szem nem maradt szárazon az előadásukat követően, ahol is minden szereplő egy tábla csokoládéval távozott, s minden kollégiumi diákunk a vacsorát követően elfogyaszthatta az ezen alkalomra készített nagyon finom farsangi fánkot.

Jól érezték magukat az est folyamán diákjaink, hisz a program zárásaként zenés-táncos bulival zárult a nap, már kezdve az ötletelést, jövőre milyen jellegű programmal várjuk a farsangot.

Köszönet minden szereplő, kolléga és diák munkájáért, a nagyszerű programért.

Földesi Zoltán

MENŰ

Menu

Továbbtanulási lehetőségek

Online olvasóik:

Oldalainkat 73 vendég és 0 tag böngészi

001429964
Ma
Tegnap
Héten
Hónapban
Összesen
894
1365
2259
49853
1429964
Your IP: 54.91.4.56
2019-06-18 15:10

Érettségi és szakmai vizsga 2019. május-június

Statisztika

Látogatók
232
Cikkek
267
Cikkmegtekintések találatai
436390

Go to top

Copyright © 2011 GySzC Székely Mihály Szakképző Iskolája és Kollégiuma
Cím: 5540 Szarvas, Vajda Péter u. 20. Telefon: 66/514-890 Fax: 66/312-988