Menu
Slider

OM azonosító: 203069
5540. Szarvas,
Vajda Péter utca 20.
Telefon: 66/514-890
Fax: 66/312-988
Email: szarvas@gyszc.hu
      info@szvki.hu

Iskolánk, a Vajda Péter Intézmény szakképző iskolája már második alkalommal pályázott és nyert a Tempus Közalapítvány Leonardo da Vinci Mobilitás programjára. Idén 6 szakács, pincér és vendéglős tanulónk utazhatott Finnországba, Mänttä városába, hogy 3 hetes szakmai gyakorlaton vegyenek részt a város szakképző iskolájában. Kiutazás előtt a diákok angol nyelvből, szakmai és kulturális ismeretekből és szakmai gyakorlatból felkészítő órákon vettek részt.

A Finnországban töltött három hét alatt vendéglátóink színes kulturális programokat szerveztek számunkra. Tamperében a nevezetességek megtekintése után delfin show-t is láthattunk. Keuruuban, Szarvas testvérvárosában nagy szeretettel fogadtak a polgármester vezetésével a Finn-Magyar Baráti Társaság tagjai is. A diákokat néhány napra elkísérte Kohut Andrásné főigazgató, Rohonyné Urbancsok Zsuzsanna és Bangócz Ágnes tanárnő is, hogy figyelemmel kísérjék a tanulók szakmai munkáját. 

 A finn és a magyar konyhaművészet összehasonlítására a közös ünnepi vacsorán kitűnő lehetőségünk nyílt. Számos finn ételspecialitást kóstolhattunk meg: rénszarvassültet, füstölt és sült lazacot és Lappföldről származó gyümölcsökből készült ízletes süteményeket. A mi tanulóink pedig ízelítőt adtak a Finnországban is híres magyar konyha ételeiből. Jókai bablevest és diós, mákos bejglit készítettünk finn vendéglátóinknak, és büszkén állíthatjuk, hogy nagy sikert arattunk a magyar finomságokkal.

 A tanulók a következőkben foglalták össze a három hét tapasztalatait:

  „Számomra nagyon sokat jelentett ez a három hét Finnországban, főként az angol nyelv gyakorlása, a finn gasztronómia és kultúra megismerése miatt.” Taskó Zoltán

 „Rengeteg szép és érdekes dolgot láttam. Különösen érdekes volt számomra, hogy milyen egészséges életmódot folytatnak az emberek.” Szakál Norbert

 „Nagyon örülök, hogy részt vehettem ebben a programban, sokat jelentett számomra. Biztos vagyok benne, hogy a jövőben hasznomra lesznek az ott tanultak. A táj lenyűgöző volt, szívesen visszamennék akár hosszabb időre is. Más az életmódjuk, mentalitásuk, és a hozzáállásuk a dolgokhoz a finn embereknek, nagyon összetartóak.” Bohák Dávid

 „Sok új barátságot sikerült kötnöm ezalatt a három hét alatt. Sikerült néhány olyan barátot is szereznem, akikkel azóta is tartjuk a kapcsolatot az interneten. Szakmai tudásom bővült, új konyhatechnológiai eljárásokat tanultam meg.” Németh Tibor

„ A finn iskola érdekes szabadidős programokat szervezett, lehetőségünk volt megismerni Keuruu, Tampere és Helsinki nevezetességeit is.” Szrnka Szilárd„ Az ország számomra földrajzilag is érdekes volt, a környék telis tele van fenyőerdőkkel és tavakkal, igaz a mondás, hogy Finnország az „ezer tó országa”.Mindent összevetve, a hűvös időjárás ellenére is visszatérnék, ha lenne rá lehetőségem.”  Zentai ÁdámLátva a finn iskola szakmai munkáját és lehetőségeit, a jövőben szeretnénk a kapcsolatot fenntartani, új szakmákat bevonni az együttműködésbe. Ezzel is még több diákunknak kínálunk lehetőséget a külföldi szakmai gyakorlat teljesítésére. 

MENŰ

Menu

Továbbtanulási lehetőségek

Online olvasóik:

Oldalainkat 230 vendég és 1 tag böngészi

001604955
Ma
Tegnap
Héten
Hónapban
Összesen
331
631
331
16074
1604955
Your IP: 3.85.245.126
2019-10-21 08:01

Statisztika

Látogatók
209
Cikkek
286
Cikkmegtekintések találatai
488970

Go to top

Copyright © 2011 GySzC Székely Mihály Szakképző Iskolája és Kollégiuma
Cím: 5540 Szarvas, Vajda Péter u. 20. Telefon: 66/514-890 Fax: 66/312-988