Menu
Slider

OM azonosító: 203069
5540. Szarvas,
Vajda Péter utca 20.
Telefon: 66/514-890
Fax: 66/312-988
Email: szarvas@gyszc.hu
      info@szvki.hu

 A Leonardo Mobilitási Programok keretében iskolánk tanulói az  LdV-HU-13-IVT-1098  azonosító számú, „A szarvasi kereskedő és ügyintéző titkár diákok szakmai gyakorlata Portugáliában” című nyertes pályázatunk megvalósításaként  2014. március 3.-tól 2013. márc. 23.-ig Portugáliában  3 hét időtartamú külföldi szakmai gyakorlaton vesznek részt. A program kapcsán 4 kereskedő tanuló és 4 ügyintéző – titkár tanuló utazott Portugáliába, Barcelos városába. 

A projekt célja, hogy a tanulók az iskolánkban megszerzett elméleti és gyakorlati tudásukat a külföldi gyakorlat során bővítsék, új ismereteket sajátítsanak el, az európai munkaerő piaci követelményekbe betekintést nyerjenek, ezáltal is növelve esélyüket a későbbi hazai, vagy külföldi munkavállalásra. Mindeközben formálódjon szemléletük, fejlődjön nyelvtudásuk, kommunikációs készségük, csapatszellemük.

Tanulóinkkal az első hétre kiutazott Kohut Andrásné intézményvezető és Prjevaráné Balczó Judit projektet koordináló pedagógus is, hogy a külföldi partnerrel a projekthez szükséges dokumentációt elkészítsék, a tanulók kiutazását segítsék, valamint a kinn tartózkodás feltételeit ellenőrizzék ( szállás, ellátás, utazás, gyakorlati helyek).

Meggyőződtek  arról, hogy a külföldi partner mindenben magas színvonalú ellátást nyújt diákjainknak, szép környezetben, tiszta, kényelmes apartmanban vannak elhelyezve, a gyakorlati helyek modernek, esztétikusak,  jól felszereltek. Így minden feltétel biztosított ahhoz, hogy tanulóink tapasztalatokkal, élményekkel gazdagodva térjenek majd haza. Barcelos városa csodálatos, még szebbé teszi az Atlanti-Óceán közelsége. A portugál emberek nagyon barátságosak, közlékenyek, nyitottak más népek kultúrája iránt.

 A portugáliai gyakorlat befejezésekor tanulóink részére a külföldi partnerünk kiállítja az erről szóló Europass Mobilitási igazolványokat, melyek birtokában még nagyobb eséllyel léphetnek majd ki a munkaerőpiacra.

 Bízunk benne, hogy ez a projekt sikeresen zárul, illetve hogy a jövőben is lesz módunk hasonló tartalmú és célú projektek megvalósításaként további külföldi szakmai gyakorlatokra utaztatni diákjainkat.

   Kohut Andrásné    intézményvezető                            Prjevaráné Balczó Judit   projektet koordináló pedagógus

MENŰ

Menu

Továbbtanulási lehetőségek

Online olvasóik:

Oldalainkat 213 vendég és 1 tag böngészi

001604940
Ma
Tegnap
Héten
Hónapban
Összesen
316
631
316
16059
1604940
Your IP: 3.85.245.126
2019-10-21 07:41

Statisztika

Látogatók
209
Cikkek
286
Cikkmegtekintések találatai
488962

Go to top

Copyright © 2011 GySzC Székely Mihály Szakképző Iskolája és Kollégiuma
Cím: 5540 Szarvas, Vajda Péter u. 20. Telefon: 66/514-890 Fax: 66/312-988