Projektek
ERASMUS+
Mobilitási pályázatok 2014 előtt
Iskolánk 20102013 között 10 alkalommal valósított meg a diákokkal közösen az Európai Bizottság Egész életen át tartó tanulást célzó Leonardo da Vinci programján elnyert pályázati forrásból határon átnyúló együttműködési programokat, szakmai gyakorlatokat Németországban, Finnországban, Olaszországban, Portugáliában.
Erasmus+ mobilitások 2017-2020 között

Az Erasmus+ az európai oktatás, képzés, ifjúságügy és sport támogatására irányuló uniós program
Az Erasmus+ program célkitűzései között szerepelnek az eddigi Leonardo program célkitűzései is, a szakmai alapképzésben és szakképzésben érintett fiatalok egész Európára kiterjedő mobilitásának minőségi javítása és mennyiségi növelése.
Örömünkre nem szakadt meg a diákok külföldre utaztatása, hiszen pozitívan bírálták el pályázatainkat minden évben. Diákjaink 3-4 hetes külföldi szakmai gyakorlaton vehettek részt Máltán, Szlovákiában, Finnországban.
A szakma gyakorlása mellett kiemelt szerepe van az angol, illetve német nyelv gyakorlásának, a kommunikációnak és a későbbi önálló munkavállalásra való felkészülésnek.
Erasmus+ program 2021-2027 között
Gyorsan változó világunkban a megújuló oktatási rendszereknek alkalmazkodniuk kell a tanítás és tanulás új formáihoz, kihasználva az új lehetőségeket. Az Erasmus+ ennek érdekében 2021 és 2027 között 26,2 milliárd eurót biztosít az európai oktatás, képzés, ifjúsági szakma és sport megerősítésére, ez csaknem kétszerese az elődprogram (2014–2020) pénzügyi keretösszegének.
Mi az Erasmus+ program célja?
A kulcskompetenciák és készségek fejlesztése, különös tekintettel a munkaerőpiac és a társadalmi kohézió szempontjából fontos készségekre; elsősorban tanulmányi célú mobilitások, illetve az oktatási-képzési intézmények és a cégek közötti együttműködés segítségével.
A minőség, az innováció és a nemzetköziesítés erősítése az oktatási-képzési intézményekben, elsősorban nemzetközi együttműködések segítségével, az oktatás-képzés világán túli szereplők bevonásával.
A szakpolitikai reformok és az oktatási-képzési rendszerek modernizációjának támogatása, elsősorban szakpolitikai együttműködésekkel, az Unió átláthatóságot és elismertetést szolgáló eszközeinek hatékonyabb használatával, valamint a jó gyakorlatok megosztásával.
A nyelvtanítás és nyelvtanulás fejlesztése, a nyelvi sokszínűség és az interkulturális érzékenység támogatása.
ERASMUS+ akkreditált szakképző iskola lettünk!
Az akkreditáció olyan, mint egy tagsági kártya azoknak a szervezeteknek, akik szeretnének részesülni az Erasmus mobilitási tevékenységekben, vagyis külföldi szakmai képzésben vagy gyakorlatban.
Az Erasmus-akkreditáció hozzáférést biztosít iskolánk számára, hogy egyszerűbben pályázhassunk 2021-2027 között akár minden évben külföldi szakmai programon való részvételre. (Az akkreditációval nem rendelkező intézmények a ciklus alatt csak két mobilitásra pályázhatnak, mi minden évben megtehetjük majd.)
Az Erasmus-akkreditációnk érvényes:
- A szakképzésben részt vevő tanulók mobilitására
- A köznevelésben, a szakképzésben, valamint a felnőttoktatásban dolgozók mobilitására
Lehetőséget kaptunk arra, hogy szakmai és személyes fejlődési lehetőségeket kínáljunk külföldi tanulási lehetőségre a tanulók és oktatók számára.
Köszönjük a Tempus Közalapítványnak és az Európai Bizottságnak!