SZC logo

Gyulai Szakképzési Centrum

OM kód: 203069/018 | 5540 Szarvas, Vajda Péter utca 20.

Intézmény logo

GySzC Székely Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Teams
 • KRÉTA

Hírek

2023. szept. 29.


DÖK

  Egy különleges pályaorientációs nap

  Szeptember 26-án iskolánkban pályaorientációs nappal összekötött Gólyanapot tartottunk. Arra kértük Sárosi Márk diáktársunkat, meséljen arról, milyen élményekkel gazdagodott a nyáron, amikor részt vett az Erasmus+ pályázat keretében külföldi szakmai gyakorlaton. Vidám, élettel teli előadást hallottunk Ardainé Tóth Anikó tanárnő kiegészítéseivel, aki a diákok kiutaztatását koordinálja.

  Egy különleges pályaorientációs nap

  Ám elég nehéz volt korgó gyomorral koncentrálni, ugyanis a kemencés lángos hívogató illata csábított minket a szabadba. Itt Tusjak György és Sutyinszkiné Pljesovszki Mária tanárnő avatott be minket a kemencés lángos készítésének és a szakács élet szépségeinek rejtelmeibe. Az izzasztó dagasztás és sütés után sokkal finomabbnak éreztük a lángost, mint eddig.

  Mindeközben Gólyáink - a reggeli torna után - elindultak a székelyessé válás rögös útján. Végzős diáktársaink vicces, kalandos feladatokkal látták el „apródjainkat”, akik hősiesen állták a megpróbáltatásokat.

  A többiek sem maradtak program nélkül: asztalitenisz, csocsó és darts minibajnokság várta őket. A fodrász képzésre járók csodálatos frizurákat varázsoltak, valamint adománygyűjtés is zajlott városunk állatmenhelyeinek.

  Kora délután pedig kezdetét vette a nap egyik legjobban várt eseménye, az első
  Székely-X-faktor. A nívós zsűri és a székelyesek színvonalas előadásokat hallhattak, remek hangulatot varázsoltak az aulába.

  Köszönjük támogatóinknak: Don Fredo Pizzéria, Benke Cukrászda, Toldi Söröző (ételutalvány), hogy értékes ajándékokkal lephettük meg nyerteseinket!

   

  Az eredmények:

  A legGólyább osztály: 9. E (Osztályfőnök: Rohonyné Urbancsok Zsuzsanna)

  Különdíj a legszebb zászló és a hősies küzdelem miatt: 9. C (Osztályfőnök: Csizmarik-Boros Erika)

  Székely-X-faktor nyertese: Bari Dzsenifer 9. H osztályos tanuló

  Székely-X-faktor különdíjasa: Dankó Alexandra 10. H osztályos tanuló

   

  Úgy gondoljuk, minden résztvevő számára emlékezetes nap volt, mert lehetőségünk nyílt egymás szakmáiba is betekinteni, információkat kaphattunk az ERASMUS+ programról és hivatalosan is Székelyessé avattuk a 9. évfolyamos tanulókat.

  DÖK

  GALÉRIA

  Egy különleges pályaorientációs nap

  20230927_193942.jpg
  20230927_200442.jpg
  20230927_194019.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Szakmai kirándulás

  Szakmai kirándulás

  November 24-én az 5/13. D pedagógiai- és családsegítő munkatárs szakmát tanuló lányokkal Budapestre utaztunk a Mészáros Jenő Óvoda, Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménybe.

  2023. nov. 24.


  Rohony Noémi és Nagy-Kovács Anett

  Siker – az iskolán kívül!

  Siker – az iskolán kívül!

  Az őszi szünet előtt az aerobikos lányok részt vettek a Magyar Kupa sorozat utolsó állomásán: a Magyar Kupa döntőn, melyen az elért egész éves eredményeik alapján az első 6 helyezett jut be.

  2023. nov. 21.


  Admin

  Szalagtűzés a Székelyben

  Szalagtűzés a Székelyben

  A végzősök életének egyik legszebb napja volt idén november 17-e, péntek, amikor a Cervinus Teátrumban megkapták osztályfőnökeiktől az őket illető kék szalagot. Ez az aprócska szalag jelképezi a végzősöknek kijáró külön figyelmet és egyben az előttük álló megmérettetésekről is szól.

  2023. nov. 20.


  Bődi Etelka


  Partnereink

  • Nemzeti Tehetség Program
  • Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
  • Erasmus+
  • TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY
  • EUROPASS
  • ÖKOISKOLA
  • Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
  SZC logo

  Gyulai Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • GySzC Székely Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

    5540 Szarvas, Vajda Péter utca 20.

   • Telefon: +36 66 514890

    E-mail: szarvas@gyszc.hu

    OM azonosító: 203069/018


   2023GySzC Székely Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium