SZC logo

Gyulai Szakképzési Centrum

OM kód: 203069/018 | 5540 Szarvas, Vajda Péter utca 20.

Intézmény logo

GySzC Székely Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA

Hírek

2023. nov. 20.


Bődi Etelka

  Szalagtűzés a Székelyben

  A végzősök életének egyik legszebb napja volt idén november 17-e, péntek, amikor a Cervinus Teátrumban megkapták osztályfőnökeiktől az őket illető kék szalagot. Ez az aprócska szalag jelképezi a végzősöknek kijáró külön figyelmet és egyben az előttük álló megmérettetésekről is szól.

  Szalagtűzés a Székelyben

  A színvonalas műsor Ozsváth Zsuzsanna igazgató asszony köszöntő szavaival indult, majd Babák Mihály polgármester úr emlékeztetett a kétkezi munka, a szakma fontosságára. Összesen 5 osztály 65 diákja kapta meg ezután a megérdemelt szalagot. A létszám – az előző évekhez képest – azért jelentősen kevesebb, mert a 12-es technikus tanulóink a képzési szerkezet változása miatt (5 éves lett a képzés) csak jövőre állhatnak a színpadon.

  Az est második felében a felszabadultabb szórakozásé volt a főszerep, amelyet a tanárok meglepetésprodukciója indított el. A nagy pénzrablást megjelenítve zajos sikerrel adták át a színpadot a diákoknak, akik szakmájuknak, érdeklődésüknek megfelelő jelenetekkel szórakoztatták a megjelent családtagokat, vendégeket.

  A szalagavatókon szokásos keringő sem maradt el, majd a megható és szórakoztató est végén közös dallal búcsúztak a végzősök. Az előttük álló vizsgákhoz zavartalan felkészülést és sok sikert kívánunk ezúttal is.

  Köszönjük a Székely Mihály Szakképzésért Alapítvány támogatását, mellyel lehetővé tették, hogy még emlékezetesebbé tudtuk tenni ezt az estét.

  Bődi Etelka

  GALÉRIA

  Szalagtűzés a Székelyben

  231117-Szalagavató_D5100_058.JPG
  231117-Szalagavató_D5100_193.JPG
  231117-Szalagavató_D7500_312.JPG

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Ezt jól kifőzték!

  Ezt jól kifőzték!

  Sikeres vizsgát tettek a Gyulai SzC Székely Mihály Technikum felnőttek szakmai oktatásában részt vevő szakács tanulói.

  2024. febr. 27.


  Bődi Etelka

  HKP emlékfutás

  HKP emlékfutás

  A Nemzetközi Katonai Sporttanács (a továbbiakban: CISM) a „CISM – International Day of Military Sports” eseménnyel ünnepli minden évben az 1948. február 18-ai megalakulásának évfordulóját, melynek keretében a tagországok katonái világszerte több százezren egy napon futnak. Idén az Emlékfutásra Szarvason került sor.

  2024. febr. 20.


  admin

  Kreativitás a falakon - Építőipari workshop intézményünkben

  Kreativitás a falakon - Építőipari workshop intézményünkben

  2024. 02. 16-án iskolánkban a Casati cég támogatásával faldekorációs bemutatót tartott Bittman István és Szűcs Benett építőipari szakember, üzletkötő.

  2024. febr. 19.


  Ozsváth Zsuzsanna igazgató


  Partnereink

  SZC logo

  Gyulai Szakképzési Centrum


  GySzC Székely Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

  5540 Szarvas, Vajda Péter utca 20.

  Telefon: +36 66 514890

  E-mail: szarvas@gyszc.hu

  OM azonosító: 203069/018


  2024GySzC Székely Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium